Розділи сайту
Кабінет психолога
Вас вітає психологічна служба Державної установи «Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) №39 комбінованого типу (м. Вінниця) Національної поліції України»
 
Психологічну службу представляє практичний психолог
 
ЛУЦЕНКО ТЕТЯНА ВІКТОРІВНА
 
Освіта: вища, Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, 2002 р.; Комунальний заклад вищої освіти, Вінницька академія безперервної освіти, 2015 р.

Спеціальність: практичний психолог

Кваліфікаційна категорія: спеціаліст першої категорії

Педагогічний стаж: 22 роки

Стаж на займаній посаді: 11 років

У своїй діяльності практичний психолог керується Конституцією України, Декларацією прав людини, Конвенцією про права дитини, Законом України «Про освіту», Законом України «Про дошкільну освіту», Етичним кодексом практичного психолога, Положенням про психологічну службу системи освіти України, методичними рекомендаціями Українського науково-методичного Центру практичної психології і соціальної роботи.

Практичний психолог у закладі дошкільної освіти  здійснює професійну діяльність за такими напрямами:

Психодіагностична робота. Її метою є поглиблене вивчення дитини, виявлення її індивідуальних особливостей, розвитку пізнавальних та особистісних якостей, емоційної сфери, динаміки розвитку, з'ясування причин тих чи інших відхилень у вихованні та навчанні дитини, відставання чи випередження вікових нормативів. З дітьми вона буває групова (згідно плану роботи психолога), та індивідуальна (на запит батьків або вихователів). Також проводиться психодіагностична робота з педагогічним колективом та батьками.

Консультаційна робота. Її метою є підвищення рівня психологічної компетентності та грамотності як педагогічних працівників закладу так і батьків вихованців. Можуть бути за планом психолога (групові) та індивідуальні (за запитом).

Корекційно-відновлювальна та розвивальна робота. Вона має на меті сприяти повноцінному психічному та особистісному розвитку дитини. Основні завдання психолога, який працює з дітьми дошкільного віку, полягають у психологічному супроводі природного розвитку дитини, який включає розвиток основ довільності психічних процесів у дитини і тренування психічних процесів та функцій. Корекційно-відновлювальна та розвивальна робота із дітьми може бути індивідуальною, підгруповою чи груповою. Також розвивальна робота проводиться з батьками та педагогічними працівниками. Це можуть бути заняття з елементами тренінгу, ділові ігри, практикуми, круглі столи тощо.

Психологічна просвіта. Метою є підвищення психологічної культури, пропагування психологічних знань серед батьків та вихователів. Методами психологічної просвіти є: виступи психолога на батьківських зборах та педрадах, розробка та розповсюдження інформаційних буклетів, підготока та розповсюдження найактуальнішої інформації через месенджери, спільноти та групи, наповнення "Кабінета психолога" на сайті закладу найактуальнішою інформацією.

Організаційно-методична робота. Вона є базою для інших напрямів роботи. Зокрема це підготовка психодіагностичного інструментарію, розробка та адаптація корекційних і розвивальних програм для роботи із дітьми, розробка рекомендацій для батьків та вихователів, підбір матеріалів для психологічної просвіти, організація інформаційного куточка, підготовка до виступів на батьківських зборах, педагогічних нарадах.
 

НАЙАКТУАЛЬНІШІ ТЕМИ СЬОГОДЕННЯ: 

 

 

 

Як підвищити стресостійкість дитини

Булінг та його прояви в дитячому середовищі (анкетування) 

Особисті кордони (мультфільм)

Інформування про булінг (мультфільм) 

Інформаційні матеріали, надані БФ «Діти героїв» щодо безоплатної психологічної допомоги

До міжнародної акції «16 днів проти насильства» 

В Україні стартувала кампанія «16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства»

🔹 Вона створена з метою привернення уваги до проблем подолання насильства в сім'ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

🔹Сьогодні, під час війни, ця тема стає особливо важливою, адже жорстокість є її синонімом. Протидія насильству - це ще один крок до зміцнення українського суспільства.

Ось інформація на дану тематику:

Корисні посилання щодо допомоги та підтримки в ситуаціях насильства, торгівлі людьми, складних життєвих обставин, у разі кібербулінгу

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ ЩОДО ТЕМИ АНТИБУЛІНГУ

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ ЩОДО ЗАПОБІГАННЯ ТА ПРОТИДІЇ ПРОЯВАМ НАСИЛЬСТВА

Як уберегти дитину від насильства  

 

6 фраз які роблять дітей щасливими

 

Як батьки можуть допомогти своїй травмованій дитині

 

Вправи для зняття емоційного напруження

 

Ігри та вправи, що сприяють розслабленню

 

Пам'ятка для батьків: у час воєнної небезпеки


 

Коли дитині страшно

 

Діти: прості речі, про які важливо пам'ятати

 

Психологічна допомога в екстрених ситуаціях

 

 Як говорити з дітьми про військову агресію?

 

Як вберегти психічне здоров'я дітей під час війни?

 

Дайте своїй дитині успішний старт. 

НУМО - платформа розвитку дошкільнят

 

Граємо з ґудзиками